Piast Kołodziejewo  2 - 2  (2-0)  Olimpia Dąbrowa

Skład:

D. Strzelecki - B. Rusiecki, D. Sykut, P. Wekwejt, K. Szczepaniak - M. Pachla (45' J. Superczyński), J. Lewandowski, K. Konrad (85' Ł. Peizert), Ł. Olszewski - T. Erdmann (35' P. Przybysz), S. Olszewski

Rezerwowi:

M. Stawicki, M. Olszewski, E. Zemke, Ł. Peizert, J. Superczyński, B. Brzykcy, P. Przybysz

Jak już pisaliśmy w zapowiedzi meczowej w tym spotkaniu nie mogli wystąpić kontuzjowani Jakub Koralewski, Michał Kozakiewicz oraz Krzysztof Kasprzak. Na nasze szczęście Jacek Lewandowski i Krzysztof Konrad mogli pojechać do Kołodziejewa pomimo spraw osobistych.

Pojedynek rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy bardzo umiejętnie grali piłką, wymieniali dużo podań i stwarzali sobie sytuacje na zdobycie bramki. Natomiast w naszych szeregach gra wyglądała bardzo chaotycznie, dużo popełnianych kiksów w obronie, ograniczaliśmy się tylko do wybijania piłki poza nasze pole karne. To nie mogło trwać wiecznie i dlatego już w 9 minucie Piast wyszedł na prowadzenie. Z prawej strony piłkę w pole karne dośrodkował znany nam bardzo dobrze Piotr Dzieszko a z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki pomocnik gospodarzy Radosław Bogusz. Dobra gra Kołodziejewa przyniosła kolejny efekt po jedenastu minutach. Drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Artur Ratajczyk, który dobrze opanował futbolówkę w polu karnym i ze spokojem umieścił ją w siatce. Kolejne bramki jakie by nas dobiły były tylko kwestią czasu ale na szczęście taki wynik utrzymał się do przerwy. Jeszcze muszę zaznaczyć, że w I połowie na boisku pojawił się Przemysław Przybysz, który to już w 35 min. zmienił Tomasza Erdmanna.

W szatni trener Piotr Dobrzyński dokonał roszad przed wyjściem na murawę. Marcina Pachlę zastąpił Jacek Superczyński, który wszedł na prawą obronę, na lewą przeszedł Bartłomiej Rusiecki, ze środka obrony do środkowej linii pomocy przeszedł nasz kapitan Daniel Sykut a do środka obrony z lewej strony przeszedł Kamil Szczepaniak. To były bardzo dobre posunięcia trenera. Drugą połówkę rozpoczęliśmy bardziej skoncentrowani niż miało to miejsce w pierwszej i chcieliśmy za wszelką cenę zdobyć kontaktową bramkę. I to nam się udało dzięki niezawodnemu Szymonowi Olszewskiemu, który strzelił gola po asyście Łukasza Olszewskiego. To dodało nam jeszcze większych skrzydeł i od tego momentu to my przejęliśmy inicjatywę w tym meczu. Piast miał tylko jedną dobrą sytuację, zawodnik Kołodziejwa oddał atomowy strzał, a piłkę zmierzającą w okienko bramki Dawida Strzeleckiego wziął na siebie Bartłomiej Rusiecki i zablokował to uderzenie. My natomiast dalej stwarzaliśmy sobie sytuację, które miały przynieść drugą bramkę. Kilka minut przed końcem Szymon Olszewski rozpoczął bieg z piłką prawie od połowy boiska, wydawało się, że za chwilę opuści ona boisko bo nasz napastnik biegł tak blisko linii autowej ale Szymon dobrze panował nad piłką i po pokonaniu dobrych kilkunastu metrów oddał sprytny strzał w krótki róg bramki i zdobył tak upragnioną drugą bramkę. Wielka radość na trybunach na, których była spora część naszych kibiców, którzy też w końcówce głośnym dopingiem starali nam się pomóc. W 85 min. boisko opuścił Krzysztof Konrad a na jego miejsce wszedł Łukasz Peizert. Nic już do końca spotkania się nie wydarzyło i ten mecz zakończył się podziałem punktów.

Krótko podsumowując pojedynek mógł się podobać kibicom zgromadzonym na trybunach. Gdyby Piast zagrał drugą połowę tak jak swoją pierwszą nie wywieźliśmy by żadnego punktu z Kołodziejewa natomiast gdyby nasz zespół od początku zagrał tak jak w drugiej połówce to też nie wiadomo jakby potoczyły się losy tego spotkania. Trzeba również zaznaczyć, że pomimo wielu ostrych starć mecz toczył się w czysto sportowej i przyjaznej atmosferze.

Dobrze dla naszej drużyny, że w innych spotkaniach tej kolejki padły remisy (Zagłębie 1-1 Błyskawica; Pogoń II 2-2 Znicz; Palczyn 1-1 Hermes) dlatego jesteśmy nadal na piąty miejscu i mamy taką samą stratę do zespołów przed nami jak w XIII kolejce.