Aktualności

Klątwa przełamana!

• autor: jacinho8, 2011-11-06 21:36

LZS Wielowieś  0 - 4  (0-1)  Olimpia Dąbrowa

15'  65'  Szymon Olszewski

63'  79'  Przemysław Przybysz

Skład:

D. Brzeziński - Ł. Peizert, P. Wekwejt, D. Sykut, B. Rusiecki - M. Pachla, J. Lewandowski, K. Konrad, Ł. Olszewski (80' B. Brzykcy) - P. Przybysz, S. Olszewski

Rezerwowi:

B. Brzykcy

Do Wielowsi jechaliśmy z wielką wiarą w to, że w końcu uda nam się przełamać tą fatalną passę na tym boisku.

Niestety nastroje nie były najlepsze, chodzi przede wszystkim o brak zawodników zdolnych do gry. Nie zdarzyło się nam to w tym sezonie abyśmy na mecz mieli tylko 13 zawodników, którzy mogą być wpisani w protokół ale tym razem tak było. Jakby tego było mało na przedmeczowej rozgrzewce kontuzji kolana doznał nasz bramkarz Mateusz Stawicki i w ten oto sposób na rezerwie pozostał tylko jeden zawodnik.

W tym spotkaniu nie mogli zagrać z powodu kontuzji: Jakub Koralewski, Michał Kozakiewicz, Tomasz Erdmann, Jacek Superczyński i Eryk Zemke. Z innych powodów w tym pojedynku nie mogli wystąpić: Dawid Strzelecki, Kamil Szczepaniak, Michał Olszewski, Krzysztof Kasprzak, Patryk Pachla.

W bramce stanął Dominik Brzeziński, w obronie mogliśmy oglądać Łukasza Peizerta, Piotra Wekwejta, Daniela Sykuta i Bartłomieja Rusieckiego. W linii pomocy zagrali: Marcin Pachla, Krzysztof Konrad, Jacek Lewandowski i Łukasz Olszewski a na ataku Szymon Olszewski wraz z Przemysławem Przybyszem. W rezerwie pozostał Bartłomiej Brzykcy. Trzeba jeszcze zaznaczyć, że nasz kapitan Daniel Sykut grał w tym meczu z urazem kolana ale na szczęście dał radę i zagrał pełne 90 minut.

Najważniejsze sytuacje spotkania:

10'  Łukasz Olszewski po podaniu Jacka Lewandowskiego nad bramką

12'  Krzysztof Konrad uruchamia Szymona Olszewskiego, który naciskany przez obrońcę strzela obok bramki

13'  Jacek Lewandowski uderza z rzutu wolnego wprost w bramkarza

15'  po błędzie obrońcy gospodarzy do sytuacji na zdobycie bramki wychodzi Szymon Olszewski i tego nie marnuje, 0 - 1!

23'  Marcin Pachla obok bramki

24'  strzał Jacka Lewandowskiego przelatuje obok słupka bramki Wielowsi

30'  zawodnik gospodarzy oddaje strzał w boczną siatkę

II połowa:

63'  Marcin Pachla pięknym podaniem uruchamia Przemysława Przybysza, który przebiega z piłką kilkanaście metrów, mija bramkarza i zdobywa bramkę!

65'  akcja jak z podręcznika, w środkowej strefie Krzysztof Konrad podaje do Szymona, ten odgrywa z pierwszej, Krzysztof biegnie prawą stroną boiska, dośrodkowuje po ziemi a tam już Szymon spokojnie pakuje piłkę do siatki

68'  żółta kartka dla Dominika Brzezińskiego

75'  Przemysław Przybysz nie zdobywa bramki w bardzo dobrej sytuacji

77'  Krzysztof Konrad obok bramki

79'  uderzenie Jacka Lewandowskiego, tym razem dobija Marcin Pachla lecz niecelnie

86'  strzał Jacka Lewandowskiego zza szesnastki, broni bramkarz Wielowsi ale na miejscu jest Przemysław Przybysz, który zdobywa swoją drugą bramkę dzisiejszego popołudnia!

Po tylu latach niemocy tego boiska w końcu udało nam się wygrać i to w dodatku w pięknym stylu. Niewątpliwie do historii spotkań Wielowsi z Olimpią przejdzie Piotr Dobrzyński, któremu udało się tego dokonać. Po mimo takiego bardzo okrojonego składu nasi piłkarze osiągnęli to co sobie zakładali przed tym pojedynkiem.

Dziękujemy jak zwykle naszym kibicom, którzy w dużym gronie stawili się w Wielowsi i dopingowali nas.